Proč se k něčemu takovému dostáváme?

19. srpna 2011 v 21:14 | SweetLilly |  Tipy a rady

Článek, který jsem sem chtěla dát. Ne všichni se svěřují s tím, koho narazili na netu, a tak sem dávám jen tenhle odkaz. S komentáři mi nezbývá nic jiného, než souhlasit --> IGNORACE.

Jak se k tomu ale někdo může dostat? Z nudy? Ze samoty? Ze zvědavosti?
Na internetu je spousta chatovacích stránek, kde si můžeš chatovat s neznámými lidmi. Stránky jsou tu pro to, abys tam přišla, pokecala a odešla. To, že lidem necháš kontakt už neni problém stránek. Ze začátku se to může zdát sranda. Založíš fiktivní mail, začnete si psát přes emaily.. Dokud ten druhý nebude chtít něco víc. Můžou to být fotky, videa, telefonní číslo, či dokonce schůzka.

Nikdy nezveřejňuj na internetu své telefonní číslo, email, nebo adresu. Všechny soukromé informace se mohou dostat do rukou špatných lidí.

Nemusím psát, jak to může dopadnout, pokud neznámému člověku, kterého jsme poznali na internetu zveřejníme víc, než bychom měli.

Nechápu, proč mají lidé zapotřebí chodit na takové stránky. Jako by nemohli dělat smysluplnější věci. Je daleko lepší jít ven pokecat se svými přáteli, než chatovat s cizími o kterých ani nevíš, jestli si nevymýšlí, či dokonce neni úchylák. A jako psalo Bravo, na těchto stránkách je takových úchhyláků hodně. To si opravdu chcete psát s někkým, kdo vlastně může být úchylák? Přijde Ti to jako lepší strávení času, než být s přáteli, nebo dělat smysluplnější věci?

Další věc jsou seznamky. Já vím, přes seznamky už se seznámila spousta lidí, ale myslíte, že je to tak správné? Možná ve čtyřiceti letech, když už to vypadá, že budete na věky sami, ale v tak mladém věku? Vždyť stačí vyrazit ven a nesedět jen u počítače.

Všichni se podívejte na film TRUST - režíroval ho David Schwimmer (Ross z Přátel). Nedejte na hodnocení filmu, je to velmi poučný film, který by měla vidět snad každá holka, která má tendence žít na internetu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama